حجت الاسلام و المسلمین حسین سوزنچی، فارغ التحصیل رشته فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تربیت مدرس و دانشیار دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم است.

حسین سوزنچی متولد سال ۱۳۵۳ است. تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه امام صادق(ع) و در رشته الهیات- گرایش فلسفه و کلام اسلامی به پایان رساند

خسرو باقری نوع پرست (زاده ۱۳۳۶ تهران)، استاد دانشگاه تهران است. زمینه‌های تخصص وی فلسفه آموزش و پرورش، فلسفه شناخت و روان و تربیت دینی است. خسرو باقری، استاد دانشگاه تهران، درجه دکتری در فلسفه تعلیم و تربیت را از دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا دریافت کرد.

دکتر جمیله علم الهدی دارای مدرک دکتری فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی از دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیأت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی است که سابقه تدریس در دانشگاه های شهید بهشتی، امام صادق (علیه السلام)، علامه طباطبائی و تربیت معلم و عناوینی چون مدیر پژوهشی برگزیده در سال ۱۳۸۷،

سید محمدمهدی میرباقری (زادهٔ ۱۳۴۰ در قم)، روحانی ایرانی، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم و از نظریه‌پردازان در باب نسبت بین علم و دین است. او معتقد به جهت‌داری علوم از نظر معرفت‌شناختی است که براساس آن می‌توان علوم را به دینی و غیردینی تقسیم کرد. وی در اسفند ۱۳۹۴ از سوی مردم استان البرز به عنوان نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب گردید.

عبدالحسین خسروپناه (زادهٔ بهمن ۱۳۴۵ در شهرستان دزفول) روحانیاستاد و پژوهشگر فلسفه دین و رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه است. او در سال ۱۳۶۸ دروس خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه قم آغاز کرد و

علی صفائی حائری(۱۳۷۸-۱۳۳۰ ه.ش)(معروف به عین صاد)، نویسنده، مجتهد، عارف و اندیشمند شیعه بود.

تحصیلات

وی دروس سطح حوزه را در کمتر از ۴ سال، به پایان رساند. او «رسائل» را نزد سیدمهدی روحانی و شیخ جعفر سبحانی تحصیل نمود و

برای فراگرفتن «مکاسب» که از کتب فقهی پایان دوره سطح است، از آقایان بناروانی و فاضل قفقازی بهره جست و در نهایت با خواندن کتاب «کفایةالاصول» نزد آقایان فاضل، ستوده و میرزا حسین نوری دوره سطح را به اتمام رساند. در خارج فقه و اصول از آقایان شیخ مرتضی حائری و سید محقق داماد استفاده نمود[۱] و در طی این دورهٔ علمی به تصریح خود بیشتر از محضر علمی پدرش بهره برد که جزء اساتید زبدهٔ حوزوی در سطوح عالی بود تا اینکه در جوانی به درجه اجتهاد نایل شد.

 

آثار

صفائی بیش از پنجاه عنوان کتاب در زمینه‌های گوناگونی چون تربیتی، نقد و روش نقد، ادبیات هنر، روش تدریس و آموزش، قرآن کریم و روش برداشت از آن، تفسیر و دیدارهای تازه با قرآن، دعا و حدیث، ولایت و امامت، معارف اسلامی و آموزه‌های اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی اسلام نگاشته است که که در غالب آنها با محوریت مسائل روز جامعه اسلامی کارکرده و کتبش به نوعی بر مبنای روش آموزش قرار گرفته است. انتشارات لیلة القدر ناشر تخصصی آثار وی است.

از آثار ایشان:


مسئولیت و سازندگی
انسان در دو فصل
تربیت کودک
روش نقد (۵ جلد)
استاد و درس (صرف و نحو و ادبیات، هنر و نقد)
روش برداشت از قرآن
روش برداشت از نهج‌البلاغه
خط انتقال معارف
صراط
رشد
تطهیر با جاری قرآن (۳ جلد)
غدیر
تو می‌آیی
عاشورا
وارثان عاشورا
درآمدی بر علم اصول
درس‌هایی ازانقلاب (سه دفتر:انتظار، تقیه، قیام)
از معرفت دینی تا حکومت دینی
نامه‌های بلوغ
نظام اخلاقی اسلام
ذهنیت و زاویه دید

بازگشت به بالا

Template Design:Dima Group